Vibrační brusky

Dvouruční vibrační bruska Extol Craft 407114 150W

Tato dvouruční vibrační bruska Extol Craft s příkonem 150 W je určena pro broušení dřeva a dřevěných materiálů, dále pak kovů a také k zabroušení poškozeného povrchu (například barvy, laku, tmelu) bez použití vody. Bruska dokáže brousit i v místech s pravým úhlem, tedy v rozích. Hodí se i pro konečné zabroušení jemných kazů na površích před nanesením další povrchové úpravy.
Vybavena je zvláštním integrovaným systémem pro odsávání pilin, který vám ušetří mnoho práce.

Cena v době recenze: 699 Kč

Vibrační excentrická bruska Extol Craft 407202

Extol 407202 je excentrická bruska, s níž můžete brousit dřevo, kov, umělou hmotu, tmel, rez i staré nátěry bez námahy a obtíží. Použít ji proto můžete na broušení obložení, nábytku, dveří, oken i nátěrů. Vhodná je dokonce i k leštění za sucha. Příkon brusky je 430W, průměr kotouče má 125 mm, její otáčky se pohybují mezi 5000-13000 za minutu, excentricitu má 5 mm. Suchý zip usnadňuje a urychluje výměnu brusných papírů.

Cena v době recenze: 1 099 Kč

Profesionální vibrační bruska DeWALT D26422 92x190mm 350W

Možnost regulace otáček v rozmezí od 12000 do 22000 oběžných otáček za minutu. Vysoce výkonný motor s hliníkovými sedly ložisek umožňuje nepřetržité použití a zaručuje dlouhou životnost. Malý rozkmit zaručuje hladkou plochu. Efektivní odsávací systém, využívající vak na prach nebo externí vysavač, umožňuje vyšší výkon a delší životnost brusného archu.

Cena v době recenze: 10 406 Kč

Vibrační brusky jsou dokonalou volbou pro jemné broušení rovných ploch i hran. Poradí si s materiály, jako je kov, plast, tmel, dřevo. Vše záleží na brusném papíru. Tento typ brusky rovněž je vhodný k použití v rámci odstranění starého nátěru laku či barvy. I přes silnější vibrace je manipulace a práce s bruskou dostatečně pohodlná, neboť rukojeť zpravidla je chráněna antivibračním tlumičem.

Vibrační brusky obdélníkové mají vyšší výkon a jsou tak vhodné zejména na velké a rovné plochy. Vibrační brusky delta zpravidla disponují nižším výkonem, ideální na broušení menších ploch, hran a rohů. Pro domácí kutily je dostačující jednoruční model vibrační brusky mající nižší hmotnost, jednodušší manipulaci. Obouruční vibrační bruska má vyšší hmotnost, která nebude na překážku při práci ve vodorovné poloze. Je velmi praktickou a efektivní pomocí na broušení velkých rovných ploch, jako jsou desky či prkna. Zde zároveň platí, že vyšší příkon nemusí automaticky znamenat vyšší účinnost stroje.