Úhlové brusky (rozbrušovačky,flexa)

Malá praktická bruska úhlová bruska Extol Craft 403126

Úhlová bruska Extol Craft,nebo-liflexaje praktickým pomocníkem při lehčích řezacích a brusných pracích. Nejčastěji se využívá k odbrušování svařovacích švů, zabroušení svarů, odstraňování barvy a kovové koroze, leštění povrchů a začistění hran. Díky své všestrannosti se tak stává užitečným elektrickým nářadím pro všechny domácí kutily. Úhlová bruska Extol Craft je malá bruska, která zajišťuje výbornou ovladatelnost a nastavení rukojeti do tří poloh.

Cena v době recenze: 1 050 Kč

Úhlová bruska s regulací otáček Extol Premium 8892014

Tato úhlová bruska Extol Premium 8892014 je vhodná pro středně těžké řezací a brusné práce. Hodí se pro řezání obkladů i obrušování svárů. Díky možnosti nastavení rychlosti můžete svou práci započít při nižší rychlosti, kterou pak můžete postupně podle potřeby navyšovat. Velkou výhodou je i možnost regulace otáček, která umožňuje brusku použít i k leštění. Dokáže však i jiné speciální práce závislé na změně rychlosti otáčení kotouče.

Cena v době recenze: 1 499 Kč

Výkonná malá bruska s regulací otáček pro řezání, broušení a leštění

Malá a extrémně výkonná úhlová bruska určená pro řezací a brusné práce, odbrušování svařovacích švů apod., kterou lze díky regulaci otáček použít také pro leštění nebo pro speciální práce vyžadující změnu rychlosti otáčení kotouče. Kompaktní rozměry umožňují pohodlnou a snadnou práci i ve stísněném prostoru.

Cena v době recenze: 2 149 Kč

Dárková sada aku vrtacího šroubováku a úhlové brusky Extol Premium

Akční sada obsahující nejpopulárnější elektrické nářadí pro práci – aku vrtací šroubovák a úhlovou brusku. Lehký a výkonný dvourychlostní vrtací šroubovák v ultra kompaktní velikosti je ideální pro středně těžké vrtání a šroubování do kovu a dřeva. Malá, praktická bruska je určena pro lehké řezací a brusné práce, odbrušování svařovacích švů apod. Kompaktní rozměry umožňují pohodlnou práci jednou rukou. Celá sada je uložena v kvalitním boxu, který je kompatibilní s boxy Extol Premium.

Cena v době recenze: 2 690 Kč

Jedná se o jeden z nejvíce univerzálních typů nářadí pro domácí dílnu, ale také pro práci řemeslníků, profesionálů. Název je odvozen od úhlové převodovky měnící vertikální rotaci osy motoru na horizontální rotaci kotouče. Úhlová bruska neboli flexa či rozbrušovačka, se používá k broušení, k dělení materiálů, k povrchovému broušení, k leštění povrchů, odstraňování barev i k odrezování.

Úhlové brusky jsou velmi efektivní a díky nabídce příslušenství, je možné takto získat výkonného a poměrně levného pomocníka do kutilské i profesionální dílny, ale také na stavbu. S úhlovou bruskou neboli rozbrušovačkou se zvládne bez problému řezání různých materiálů, jako je dřevo, dlažba, cihly, plech, kovové nosníky, obklady apod. Vše se odvíjí dle atributů konkrétního modelu a daného kotouče. Je důležité zajistit i náležitou bezpečnost v podobě prvků, jako je antivibrační rukojeť, ochrana proti opětovnému zapnutí. Pro výběr konkrétního modelu je důležitý taktéž příkon. Pro běžné domácí použití stačí nižší příkon, pro náročnější práce je vhodné volit model s příkonem nad 1000 W. Druhým podstatným parametrem je průměr brusného kotouče. Kdy 125 mm se považuje za nejrozšířenější a nejvíce univerzální.