Stolní brusky

Abrazivní rozbrušovačka s vysoce výkonným motorem DeWALT D28710V

Abrazivní rozbrušovačka DeWaltD28710V oplývá celou řadou skvělých funkcí a vlastností, které jsou přínosem při práci. Jedna taková vlastnost se vztahuje na provedení horizontální rukojeti, jež je plně ergonomická a tvarovaná, takže zaručuje menší únavu při obsluze nářadí. Výhodou je také rychloupínací svorka a zajištění vřetena, díky čemuž se efektivně zkracuje doba prostoje a celá práce je více plynulá a rychlá i při výměně kotouče.

Cena v době recenze: 7 895 Kč

Dvoukotoučová stolní bruska Scheppach BG 150

Základem dobře odvedené práce jsou kvalitní nástroje a nářadí. Ve vaší dílně by vám tak určitě neměla chybět dvoukotoučová bruska značky Sneppach. Ta uspokojí jak domácí kutily, tak náročnější hobby uživatele. Bruska Scheppach BG 150 se vyznačuje pevnou konstrukcí a tichým, výkonným a bezúdržbovým indukčním motorem. Velké sklopné průhledné kryty chránící oči jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, jenž nezkresluje, takže budete mít vždy dokonalý přehled o broušeném nástroji.

Cena v době recenze: 2 399 Kč

Levná stolní bruska Extol Craft 410130

Silná stolní bruska určená pro náročnější obrábění kovu, s příkonem 350 W, průměr kotoučů 200 mm.

Cena v době recenze: 1 799 Kč

Stolní brusky jsou pevně uchyceny k pracovní ploše stolu. Dle konstrukce je určeno zaměření, tj. ostření nožů, řetězů pil, vrtáků apod. Stolní brusku je možné použít také k broušení i leštění obrobků z kovů, dřeva, plastu. Malé stolní brusky jsou vhodné pro použití v domácnosti, tj. pro modeláře či kutily. Tento model je určen pro drobné práce ohledně broušení a leštění.

Stolní brusky na nože jsou především určené k ostření nožů, k broušení nůžek, dláta. Pokud se použije adaptér, tak je možné brousit i sekeru, zahradní nářadí či nože do sekačky na trávu. Bruska má nastavitelný úhel broušení a může mít i měnitelné otáčky, což je přínosné pro různé typy broušení. Stolní brusky na pilové řetězy jsou účinnou náhradou broušení ručním pilníkem, díky brusce je tak broušení nejen rychlejší, ale zejména je rovnoměrné. Dvoukotoučové stolní brusky nachází mnohostranné využití v dílně i garáži. Je možné použití také k broušení nástrojů, ale rovněž i k obrušování a leštění výrobků z plastu a kovu.