Leštičky

Výkonná malá bruska s regulací otáček pro řezání, broušení a leštění

Malá a extrémně výkonná úhlová bruska určená pro řezací a brusné práce, odbrušování svařovacích švů apod., kterou lze díky regulaci otáček použít také pro leštění nebo pro speciální práce vyžadující změnu rychlosti otáčení kotouče. Kompaktní rozměry umožňují pohodlnou a snadnou práci i ve stísněném prostoru.

Cena v době recenze: 2 149 Kč

Pro finální úpravu jsou určené leštičky. Používají se k leštění zasucha, ať už se jedná o leštění laků automobilu, lakovaného nábytku, podlahy, chromovaného povrchu, voskování či odstranění vodního kamene. Leštičku je možné s použitím brusného papíru na nosném kotouči či jiným kotoučem použít rovněž k odstranění povrchové úpravy, jako je například rez, patina, barva či lak.

Rozdíl mezi modely je především v typu, zda jde o rotační či orbitální, pak také na výstupním výkonu a pracovním komfortu. Profi leštičky jsou většinou odlehčené a vynikají ergonomickým navržením do nejmenšího detailu, což je ocenitelné a velmi přínosné při celodenní manipulaci, která je tak díky tomu výrazně snadnější a příjemnější. Co se týče rotační a excentrické neboli orbitální leštičky, tak rozdíl je ve způsobu rotace, kdy rotační má kotouč rotující po stále stejné dráze, zatímco orbitální umožňuje oscilaci kotouče po měnící se eliptické dráze. Na výběr je leštička elektrická i aku, která je napájena ze zabudované dobíjecí baterie s vysokou kapacitou.