Excentrické brusky

Vibrační excentrická bruska Extol Craft 407202

Extol 407202 je excentrická bruska, s níž můžete brousit dřevo, kov, umělou hmotu, tmel, rez i staré nátěry bez námahy a obtíží. Použít ji proto můžete na broušení obložení, nábytku, dveří, oken i nátěrů. Vhodná je dokonce i k leštění za sucha. Příkon brusky je 430W, průměr kotouče má 125 mm, její otáčky se pohybují mezi 5000-13000 za minutu, excentricitu má 5 mm. Suchý zip usnadňuje a urychluje výměnu brusných papírů.

Cena v době recenze: 1 099 Kč

Excentrické brusky jsou dokonalé v rámci využití na broušení zaoblených povrchů. To neznamená, že je nelze použít i na rovné povrchy, stejně tak na finální dobroušení nábytku či menších dřevěných ploch. Excentrickou brusku využije nejen domácí kutil, ale také truhlář, lakýrník či řemeslník zabývající se dřevoobráběním.

Excentrické brusky excelují větší rychlostí, která může být až dvakrát rychlejší než jiné druhy brusek. Tento brousící nástroj se používá převážně k broušení a leštění povrchů materiálů, jako je lak, dřevo, kov, sklo, plast či tmel. Excentrická bruska má kruhovou brusnou desku a otáčivý pohyb je mírně vyosený, aby se na broušeném materiálu nemohly tvořit kruhové stopy. Broušení tímto typem brusky je mnohem efektivnější, což je vidět na samotném výsledku práce. Díky nastavitelné řídicí elektronice je umožněno mnohostranné použití excentrické brusky, právě od samotného broušení až po finální leštění. Integrované odsávání prachu je garancí zajištění ekologického a čistého pracovního prostředí.