Brusky na sádrokarton

Teleskopická bruska na sádrokarton Scheppach DS 920

Bruska SCHEPPACH DS 920 s dlouhým krkem a velkou brusnou plochou slouží k broušení sádrokartonových a polystyrenových desek. Dále vám pomůže připravit povrchy před lakováním a leštěním. Rychlost broušení si můžete velmi snadno a pohodlně upravit podle vlastních potřeb. Díky teleskopické prodlužovací rukojeti se s ní dostanete i do špatně přístupných míst. Tyč je možné prodloužit až na 170 cm.

Cena v době recenze: 2 999 Kč

Bruska na sádrokarton Extol Premium 8894210 s prodlužovací teleskopickou rukojetí

Brusku na sádrokarton 8894210 můžete využít k broušení povrchu zdí a stropů uvnitř i vně suchých staveb za účelem např. zabroušení zatmelených sádrokartonových desek, zahlazení míst s oloupaným nátěrem, odstranění zbytků tapet a lepidla na zdech atd. Brusku je nutno používat spolu s průmyslovým vysavačem.

Cena v době recenze: 4 150 Kč

Excentrická bruska Extol Premium 8894202 ERC 450 SCP

Excentrická bruska slouží pro práci především se dřevem, ale i kovem a plastem. Systém automatické kontroly otáček (Power Control System) brání poškození broušeného povrchu. Bruska není určena pro práci se sádrokartonem. Možnost sklopení bočního madla umožňuje broušení i v zúžených prostorech. Silná bruska s regulací otáček podle hrubosti brusného papíru a broušeného materiálu. Součástí dodávky jsou dva nosné kotouče brusných papírů o průměrech 125 a 150 mm.

Cena v době recenze: 1 699 Kč

Jak si efektivně a bezpečně poradit s povrchovou úpravou tvořenou sádrokartonovými deskami? Účinné, praktické a jisté řešení přináší brusky na sádrokarton. Tento typ brusky je určen zejména na úpravu povrchů zatmelených sádrokartonových desek, ale nabízí další využití při vyrovnávání a úpravě ploch i z jiných stavebních materiálů, jako jsou například izolační a polystyrénové desky, omítky či dřevo. S bruskou na sádrokarton je možné taktéž odstranit staré nátěry i tapety.

Brusky na sádrokarton jsou speciálně konstruované pro povrchovou úpravu sádrokartonových ploch. Vynikají konstrukcí, která je odolná vůči jemnému prachu. Tento druh brusky obvykle má dva typy brusných desek, které mají pružný povrch se suchým zipem. Kruhová brusná deska se otáčí okolo své osy a jde o základní tvar pro brusky na sádrokarton. Zatímco delta brusná deska je trojúhelníková a pohyb brusky je vibrační. Je určena pro práci na hranách a rozích. Brusky na sádrokarton jsou k dostání s krátkou, dlouhou či přídavnou rukojetí.